Türkçe  English  Arabic       
        
ANASAYFA           KURUMSAL          ÜRÜNLER          KÜTÜPHANE                                                                                                   KALİTE           BELGELER          BİZE ULAŞIN
Müşteri Hizmetleri
 Kurumsal
 Döküm Üretim
 Belgeler
 Müşteri Hizmetleri
 Kalite
 Arge
 İnsan Kaynakları
 Metalurji Kütüphanesi
 Talaşlı İmalat
İstatistik
     Online Kişi 1
     Bugün                      27
     Dün 31
     Toplam Ziyaretçi 49640
Kalite
   
 

İşlem:  Sıvı metalin C,Si ve Ceş değerliği Heraeus Electro –nite Multi –Lab cihazıyla tespit edilir.

 

 

İşlem:  İstisnasız her şarj için döküm işlemi öncesi sıvı metalden minimum bir kere çil numunesi alınır ve numunenin OBLF marka spektrometre’de kimyasal analizine bakılır. Alınan çil numunesinin Spektral analizi standartlara uygun ve Multi Lab’dan ölçülen değerlerle uyum sağlıyorsa döküm işlemine geçilmesine onay verilir. Spektral analiz sonucunun istenilen değerlerde gelmemesi durumundaysa sıvı metal içerisine gerekli ilaveler yapılır ve tekrar çil numunesi alınır. İstenilen analiz değerlerine ulaşılana kadar işlem tekrarlanır.

 

İşlem: Ürünler sevk edilmeden önce mikroyapı ve sertlik numunesi alınır. Mikroyapı incelemesi için alınan numune Metkon marka polisaj makinesinde zımparalanıp parlatılır.

 

İşlem:  Polisaj makinesinde parlatılan mikroyapı numunesi mikroskopta incelenir.

 

İşlem: mikroskopta incelenen mikroyapı görüntüsü bilgisayara aktarılarak  grafit tipi, nodülleşme oranı, nodül sayısı, perlit- ferrit faz oranları gibi. mikroyapısal nitelikleri belirlenir.